SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİKATILIN!     Bilgi Alın!
 

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN >>

Pozitif Enerji Eğitimi Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

ANA SAYFA | Maji | Astroloji | Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Pozitif/Negatif Enerji | İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı
ASTROLOJİ

SORULAR

8 Şubat 2018
Astroloji, kuantum ve gizem
astrolojik haritaya neden inanmıyorsunuz?

29 Ocak 2018
Ay düğümleri
dogum haritama baktigim zaman ay dügümü aslanda olan biri olarak çok korkuyorum ileride mutsuz olmaktan. >>

14 Aralık 2017
Astrolojiye ilgisizsiniz
sizin burçlar konusunda pek ilgilenmediginizi görüyorum. nedenini ögrenebilir miyim? burçlar konusunda yaziyor olsaydiniz sanirim su anki takipçi sayinizi ikiye katlardiniz. televizyonlarda sizi görebilirdik bence :) tesekkürler, kolay gelsin :)>>YANITLAR

8 Şubat 2018
Astroloji, kuantum ve gizem
astrolojik haritaya neden inanmıyorsunuz?

YANIT
İnanmıyor değilim. İnanmasam çok yakın gelecekte tanıtılacak Astroloji Eğitimi verecek olmam. Ben sadece "Gelecek ile ilgili kararları SADECE haritaya bakarak vermek doğru değildir" diyorum.

Gelecek, hatta kader, kesin çizgilerle belirli olmadığı için, harita kesin yanıtlar veremez. Harita -adı üzerinde- bir HARİTADIR. O sadece definelerin, ejder saldırıları olabilecek bölgelerin, güç verici iksirlerin, gizli silahların bulunduğu yerleri -yani ülkenizi- gösterir. Harita, sizin o yollardan geçip geçmeyeceğinizi bilemez. Ancak iyi bir astrolog o haritaya bakarak kişinin o yollardan geçme potansiyelini (yani geçip geçememe olasılığını) kestirebilir.

Astroloji çağdaş astrologlar tarafından bilim kapsamına alınmaya gayret ediliyorsa da, astrolojik haritalarda açıklanamayan, yani uncanny bir yan vardır... çünkü kader değişince harita da değişmektedir! Yani harita asla kesin sonuçları söylememektedir.

İnanılması güç olsa da -kendi haritam ve çok yakınım olan kişilerin haritası dahil- pek çok kişinin haritalarının değiştiğini müşahede etmişimdir. Bir yeni sistem bulunur, yapılan basit bir hata fark edilir, gözden kaçan bir nokta göze batar, bilgisayar çöküp ve yedeklenmemiş haritalar yok olduğu için yeniden çıkartılmak zorunda kalınır... ve bir bakılır... harita değişmiştir!

Bu konuda bir anımı aktarmak isterim. 40 yıl kadar önce hem bir satanist, hem de maço denilebilecek bir erkektim. Maçolar benim gibi midir? Kimsenin günahını almak istemem, olmayabilirler. Ben kendimden söz edeyim: Erkeklerin kadınlardan “üstün” olduklarına inanırdım. O zamanlar bir dergide köşe yazarıydım ve küçük bir şöhretim vardı.

Gün geldi, bir mesih çıktı ortaya ve aynı dergide yazmakta olan ben dahil üç kişi hakkında kehanetlerde bulundu. Sözleri hepimizi çileden çıkartacak gibiydi. Benim için “O aslında kadınlara çok yakın, kabul edemiyor” mealinden laflar etti. Çok uzun zamandır öfkelenmediğim kadar öfkelendim. Eve döndüm, astrolog olan eşime (ki, benden çok daha yetenekli olduğunu eklemem gerek) olanları anlattım. Eşimle birbirimizi çok, ama çok sevsek de benden çekinirdi. Sözlerimi duyunca yüzünde her zamankinden fazla kaygı ifadesi ile bir süre sustu; sonra çok büyük çekingenlikle: “Belki de tamamen yanlış değildir adamın dedikleri” diye mırıldandı. “Ne demek istiyorsun?” diye sordum; “Korkma, rahat konuş!..”

Bir süre ne yapacağına karar vermedi; sonunda -söylemek istedikleri çok önemli olduğu zamanlardaki- kararlı ifadesini takındı ve “Senin Ay’ın Terazi bucunda, hem de full pozitif aspect; ama 12. evde ve (söylediği diğer sözleri aktarmak istemiyorum). Bu yüzden bence o yanın var, ama gölgede kalıyor!” diye konuştu.

O anda bir alev seli beynime doldu. Ben? Kadınlarla eşgüdüm içinde olmak? Onlarla eşit durmak? Bu sorular alev selini beynimden kanıma akıttı ve refleksif bir hareketle karıma vurdum.

Böyle bir konumdaydım her şeyimi yitirmeden önce.

Bu olaydan sonra uzunca bir zaman geçti. Eşimi kaybettim. Majiden ve satanizmden imtina ettim. Kendimi toparlamak için çok acı çektim; ama sonunda bazı şeyleri başardım. BU değişimimde yeni inancımın, anaerkil ezoterizmin etkisi büyüktü. Sayfalar boyunca, bıkıp usanmadan, arkadaşlarımın işler kaldığı için “kısa yaz” uyarıları ile boğuşmayı göze alarak sizlere yansıtmaya çalıştığım bilgileri o süreçte elde etmekteydim.

Gün geldi; bazı kaynaklardan doğum saatim hakkında değişik bilgiler aldım. Kaynak güvenilirdi, ama fark önemsizdi. Yine de yeni baştan horoscope çıkarttım... ve gördüm ki ayım 12. evden 1. eve gelmişti. Yani kadınlığı sembolize eden Ay artık kişiliğime direkt olarak yakındı.

İşin gizem ve anı yanını bir kenara bırakayım ve yere biraz daha sağlam basarak konuşmayı sürdüreyim...

Kişisel olarak kuantum mekaniğine büyük saygım olduğu için öncelikle neye inanılırsa onun olduğunu biliyor, bu konuda eğitim veriyorum. Bu yüzden tüm astrolog ve astroloji öğrencilerine çağrı yapıyorum: Horoscope, eğer elinizde geleceği okumak adına duruyorsa lütfen aklınızdan "bakışın dalga fonksiyonunu çöktürdüğü" (hayat felsefesinin [örneğin -kabaca- iyimser, ya da kötümser olmanın] kaderi yarattığı) gerçeğini çıkartmayın ve haritaya pozitif eğilimle bakın.

Bunu başarabilirseniz elinizde geleceği gösteren bir kristal küre değil, geleceğin ana çizgilerini çeken bir tılsım tutmakta olduğunuzu kısa sürede anlayacaksınız.

29 Ocak 2018
Ay düğümleri
14 yasimdan beri kendimi gelistirdim, suan temel sevide astroloji bildigimi rahatlikla söyleyebilirim. bu tür konularda yazilar yazmak arastirmak ya da astrolog olmayi falan da düsündüm fakat kendi dogum haritama baktigim zaman güney ay dügümümün kova burcunda oldugunu görüyorum. belki de küçüklügümden beri bu konulara ilgili olmam, bazi gezegenlerimin ve özellikle güney dügümümün kova burcunda olmasindandi. fakat ben kuzey ay dügümü aslanda olan biri olarak çok korkuyorum ileride mutsuz olmaktan. nasil bir insan olmaliyim, ne tür yeteneklerim var, hangi meslegi secmeliyim.

YANIT
Yakın gelecekte on-line olacak Astroloji Eğitimi hazırlamaktayız. Buna rağmen astroloji hakkında bazı aykırı laflar ederek yaptıklarım ile az da olsa çelişeyim ve size şunu söyleyeyim: “Astroloji saçma sapan bir konu asla olmasa da, daha çok hoşça vakit geçirmek için kullanılabilecek (yani temel belirleyici şeklinde kullanılması hatalı sayılabilecek) bir ilimdir.”

Astroloji sitemizde -şu anda yayınlanmakta olan- “Erkeklere Tüyolar” dizisi sona erince Ay düğümleri (Nodes) konusunda bir yeni dizi başlayacak. İzninizle bu konuyu o zaman konuşalım. Eğitim (ve de ilgili bölüm) başladıktan sonra astroloji hakkındaki sorularınızı sevinerek yanıtlayacağım.

Ancak yine de sorunuzu yanıtsız bırakmayayım ve astroloji konusunda bilgili olduğunuzu söylediğiniz için biraz teknik konuşayım:

Meslek adına Node’ları fazla dikkate almayın, klasik anlayıştaki gibi sadece MC’ye bakmayın; Asc ve özburç ile ayrı ayrı MC sentezi yapın.

Ayrıca Arap noktalarına inanıyorsanız (ki, biz kullanıyor ve öneriyoruz) “Asc + Moon - Saturn” ve “Asc + Mercury - Venus” yönlendirici olabilir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

14 Aralık 2017
Kategori: ASTROLOJİ
Astrolojiye ilgisizsiniz
sizin burçlar konusunda pek ilgilenmediginizi görüyorum. nedenini ögrenebilir miyim? burçlar konusunda yaziyor olsaydiniz sanirim su anki takipçi sayinizi ikiye katlardiniz. televizyonlarda sizi görebilirdik bence :) tesekkürler, kolay gelsin :)

YANIT
10 yıl kadar önce kuantum mekaniği ile tanıştıktan sonra kehanet sanatlarında “gerçeğin bakıcı tarafından görülmediği, yazıldığı” noktasına geldim... ve Tarot’a tamamen son verdim; Göz Okuma’yı sınırlı tutmaya özen gösterdim.

Astroloji ise hem kehanete dayalı, hem de baştan sonra hatalarla dolu bir alan. Örneğin kimse (ekinoks “kaydığı” için) sandığı burçta değil; bu bilimsel bir gerçek. BU yüzden uzun yıllar astroloji ile arama mesafe koydum.

Ancak zaman içinde birçok kişiden (öğrencilerim, dostlarım, sitemin adminleri vb.) öylesine yoğun bir talep geldi ki, kararımı bir kez daha değerlendirdim ve “astrolojik kehanetlerin nasıl doğru çıktığı” sorusunu kuantum mekaniği temelinde açıklamak kaydı ile, ayrıca bildiklerim bazında -kendimce gördüğüm hataları- düzeltme gayreti ile bir kez daha alana girmeye karar verdim.

Sonuç olarak bir Astroloji Bölümü açtık ve genelde “hoşa gideceğine” inandığımız bilgileri aktararak başladık. Zaman içinde daha köklü bir eğitim vermeyi planlıyoruz.

Bizler, özellikle de ben, tanınmak değil, tanınmamak için çaba sarfeden kimseleriz; çünkü yaygın olarak yaşanan kültür ve yaşamın içinde yer almak istemiyoruz. Biz, sahip olduklarımızı (bildiklerimizi) yere bırakır, ilerleriz. Tanıtım, doğal enerjiler tarafından yapılır; ihtiyacı olan bulur, alır, beğenirse cebine koyar, beğenmezse olduğu yerde bırakır ve o da ilerler.


ANA SAYFA    |    GÖZ OKUMA    |    SORULAR    |    ASTROLOJİ    |    YASAK YAZILAR    |    KUANTUM    |    FİLMLERİMİZ    |    İletişim

Dizayn:    © 2015 -