Majikal Eğitim | Pozitif Enerji Eğitimi
Kuantum/Maji Eğitimi | Astroloji Eğitimi
ve DANIŞMANLIK
SİTEYE ÜYE OLUN
Güncellemeleri hemen haber alın,
üyelere özel sayfalara girin.
ÜYE GİRİŞİ

BU SAYFAYI PAYLAŞIN! >>
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN >>

Pozitif Enerji Eğitimi Alın | Eğitimin Programını İnceleyin

JANUS'A SORUNUZU İLETİN!

SORULAR ANA SAYFA
Maji | Astroloji | Tarot | Kuantum | Ezoterizm | Müslümanlık | Pozitif/Negatif Enerji | Reenkarnasyon/Ölüm Ötesi
İlişkiler | Özel İlişkiler | İş Hayatı | Janus
ASTROLOJİ

SORULAR

5 Nisan 2018
Astroloji gerçek mi, bilimle ilgisi var mı?
Kisisel yildiz haritasi çikarma egitimini veriyorsunuz ama siz baskasinin haritasina bakiyor musunuz acaba?

14 Mart 2018
Ay dügümlerinde uyum
Ay dügümleri bölümü sadece olumlu yönde degisimlere yardimci olmak için mi? Yoksa >>

26 Şubat 2018
Ay Dügümleri - Anaerkil Düsünce
Astroloji ile anaerkil düsünce birbirinden baska noktalarda da ayrilir mi ? >>

8 Şubat 2018
Astroloji, kuantum ve gizem
astrolojik haritaya neden inanmıyorsunuz?

29 Ocak 2018
Ay düğümleri
dogum haritama baktigim zaman ay dügümü aslanda olan biri olarak çok korkuyorum ileride mutsuz olmaktan. >>

14 Aralık 2017
Astrolojiye ilgisizsiniz
sizin burçlar konusunda pek ilgilenmediginizi görüyorum. nedenini ögrenebilir miyim? burçlar konusunda yaziyor olsaydiniz sanirim su anki takipçi sayinizi ikiye katlardiniz. televizyonlarda sizi görebilirdik bence :) tesekkürler, kolay gelsin :)>>



YANITLAR

5 Nisan 2018
Astroloji gerçek mi, bilimle ilgisi var mı?
Kisisel yildiz haritasi çikarma egitimini veriyorsunuz ama siz baskasinin haritasina bakiyor musunuz acaba?

YANIT
Öncelikle teşekkür ettiğiniz için ben de size teşekkür ederim. Bilmem farkında mısınız? Şu anda bir yıldız yarattık!
[Brahmanizm’e göre beyinde olan her bir hoşnutluk duygusu bir sparkle (pırıltı, ışıma) olarak nitelenir. Bu durumu Orch OR kuantum yorumunda OR (Objective Reduction, objektif çöküş, yani bazı objektif değerlere bağlı olan, ölçümle ilgisi olmayan) olarak dile getiriliyor. Bu bilgilerden yola çıkarak her teşekkür etme ya da gönül alıcı söz söyleme sonrasında, an bazında, pırıl pırıl bir PE çöktürüldüğü söylenebilir.]

Sorunuza geleyim: Sitede ücret karşılığı kehanete dayalı hiçbir hizmet verilmemekte...

Kişisel olarak ise nadiren harita çıkartıyorum. Dilerseniz bu tutumumun nedenlerinden söz edeyim:

Yıllar önce ezoterizm ortamına ortamına astroloji ile girdim. Çok zor elde ettim bilgileri. Sonra okültizme atladım ve 30+ yıl bu ortamda kaldım. Bu sürecin izlerini silmek mümkün değil. On yıl kadar önce kuantum mekaniği ile tanıştım ve hayatımda bir yeni dönem başladı. Artık okültizm ve astrolojiye bambaşka bir aspektten bakmakta ve bazı bilgileri öncekine oranla daha iyi anlasam da, bazılarını tümüyle elemine etmem, kullanmamam gerektiğini görmeye başladım.

Son yıllarda edindiğim bilgileri birime indireyim: "Yaşam sadece baktığınız (daha doğrusu inandığınız) gibidir." O zaman: "Tüm kehanetler geleceğin görülmesi değil, geleceğin inanma ya da inandırma ile yeniden yaratılması olabilir."

Bu noktadan sonra kehanet ilimlerinden ayrıldım, Tarot kartlarını kaldırdım, giderek siteden önce Tarot, ardından Göz Okuma bölümü silindi.

Astroloji ise “arada kaldığım” bir konu; çünkü bazı bilgiler kehanetlerin birer kehanet sayılmaması gerektiğini, henüz ortaya çıkarılamasa da, bilimsel içeriğinin bulunabileceğini fısıldıyor.

Konuyu açalım: Astroloji, astronomiye dayalı bir ilim. Astronomi ise uzay ve kütlelerle ilgili bir bilim. Einstein’ın Genel İzafiyet (Rölativite/Görelilik) Teorisi’ne göre kütle çekimi, Newton’un sandığı gibi kütlelerin birbirini çekmesi ile değil, kütlenin uzayı “bükmesi” ile oluşan bir gerçek. Yani gezegenler -yapılarına bağlı biçimde- uzayı büküyorlar.

Özel İzafiyet Teorisine göre ise uzay diye bir yer yok. Uzay-zaman var. Zaten modern fizik bildiğimiz üç boyutun olmadığını, “zaman”ı da içine alan dört boyutun bulunduğunu saptadı.

Özel Görelilik yasası ise;
- time dilation’dan söz ediyor; yani zaman herkese göre farklı hızla akmakta! BU yüzden ışık hızından hızlı bir araçta yol alan, ya da kara deliğe girenler için geçen zaman, dışardakilerinkinden çok farklı. Zaman, ağırlaşıp, hızlanabilen bir şey!
- lenght contraction’dan da bahsediyor; yine ışık hızının asla değişmemesine dayalı olarak boyutlar küçülebiliyor!

Bunlar sürekli yaşadığımız gerçekler; ancak çok küçük oldukları için fark edilmiyor.

Önemli nokta ise şu: Kuantum Orch OR yorumuna göre (Roger Penrose’a göre) makro-kozmos'ta kütlelerin uzayı bükmeleri benzeri, mikro-kozmos'ta da kuantum nesneleri kuantum uzayını büküyor... ve bu büküş kuantum durumunun (süperpozisyonun) çökmesine neden oluyor. Yani milyonlarca olasılıktan biri gerçekleşiyor, bir anlamda kader belirleniyor, yazılıyor.

Şimdi;
- gezegenlerin uzayı büktükleri,
- uzayın aslında uzay/zaman olarak nitelenen farklı bir gerçeklik olduğu,
- kuantum nesnelerinin kuantum uzayını büktüğü,
- kuantum uzayındaki bükülmelerin süperpozisyonu çöktürdüğü (kaderi yazdığı)
bilgilerini sentezleyelim… Kesin sonuçlara varmak haddim değil, ancak kişisel olarak beynimde ilginç düşünceler gelişmesine engel olamıyorum.

İşin bu tarafını bir yana bırakalım: Kesin olan şu ki, “iyi düşünen, iyi şeylerin olacağına inanan, iyi şeylerle karşılaşma olasılığını arttırıyor”. Demek ki güzel kehanetler yaptıracak veriler aktarmak, güzel kaderler yaratmaya aracı olabilir. BU yüzden öğrenmek isteyenlere -kendimce- en temel ve pozitif şekli ile bilgi aktarmayı hedefliyorum.

Kişisel olarak ise genelde astrolojik harita çıkartmıyorum; ama bazı durumlarda bir kişiyi tanımak adına farklı bilgilere gerek duyarsam doğum bilgileri istediğim de oluyor.

14 Mart 2018
Ay dügümlerinde uyum
Ay dügümleri bölümü sadece olumlu yönde degisimlere yardimci olmak için mi? Yoksa uyumlu olduklarimizi da ögrenebilir miyiz? Mesela kuzey ay dügümü terazi olan ben..kuzey ay dügümü ".." olan biriyle uyumlu olup olmadigimi ögrenebilir miyim? Kuzey ay dügümü basak olanlardan çok çektigim için böyle bir sey düsündüm :)

YANIT
Bu bilgi bazı astrologlarca synastry kapsamında da kullanıyor; ancak ben -kişisel olarak- bu konuya inanmıyorum. İki farklı parmak izini (her parmak izi bir farklı karakterdir) 12 burç kapsamnda “birbirine uygundur, ya da değildir” diye kategorize etmek anlamsız. Bu arada “özel” öğrencilerimden olan zatınıza yine bir talkında bulunmama izin verin: Ay düğümünüz çok yerinde bir yorumu yansıtmakta. ;-) Selam ile…

26 Şubat 2018
Ay Dügümleri - Anaerkil Düsünce
Ay dügümü Koç olan birisi olarak, önceki hayattaki karakterim neredeyse bütünüyle anaerkil düsünce ile örtüsmekte oldugunu görüyorum; iyi huylu, özverili, destekleyici, uyumlu. Yapmamiz gerekenler kisminda ise bencil olmayi ögrenmek, hiçbir sey benden daha önemli degil diyebilmek vb. gibi ataerkil tavsiyeler mevcut. Her ne kadar bu durumun bencillik yaratmaktan ziyade "digerlerine yardim etmek için önce kendine yardim etme" gerçeginin bulunma ihtimali olsa da genel tabloda bizim ögretimizde benimsenmesi hayirli olmayacak bir öneri degil midir ? Astroloji ile anaerkil düsünce birbirinden baska noktalarda da ayrilir mi ?

YANIT
Yazıda “Bu konum çok ilginç bir konumdur; çünkü yapmanız gerekenler, yani üstlenmekte olmanız gereken kimlik, genelde kimseye önerilmeyen bir kişiliktir” sözleri ile bir anlamda sizi rahatsız eden konuda öncel uyarı yapılmakta.

Sözlerimizin kabullenilmesi zor olma nedeni ise Koç N.Node’undaki kişileri gerektiği yere çekme gayretidir… ki, bu konumda söz konusu eylemi (olması gerekli yere ilerlemeyi) yapmak biraz zorudur; çünkü yazıda değinildiği gibi hedef kimlik genelde onaylanmaz bir modeli işaret etmektedir.

Farklı bir şekilde şöyle anlatayım: Kuzey node’ları zaten kolayca üstlenilecek kimlikler, ilerlenecek yerler değildirler. Koç node’undaki kişiler için bu durum daha zordur çünkü geçmişten getirdikleri olağan ilerleme isteksizliklerini destekleyecek sosyal destekçi bir kalıp vardır. Node’ların hedefi ise daima orta noktaya ilerletmektir; çünkü güney nodu geçmiş yaşamda “fazlaca kalınmış”, bu yaşamda da sürerse -tek bir tarafta yığılma yapacağı için- dengesizlik yaratacak bir konumdur. Bulunulan nokta pozitif olsa bile tek yanda olduğu için, denge kurulması adına görece olumsuz bir mevkiye yönelinmesi kaçınılmazdır.

“En Kötü” olan tek tarafta olmaktır ve bu “tek taraf” son derece olumlu bir yer de olabilir. Aşırı olan her şey (aşk, anne/çocuk sevgisi, dindarlık, vatanperverlik vb.) zarar verir ve nodların bize öğrettiği ders budur. Sizi bu mesajı yazmaya, bu soruyu sormaya yönelten duygu anlattıklarımın bir kanıtı olabilir. Sözün özü, yazıdaki zorlayıcılık Koç'a özgü bu tehlikeden Koç node’ları korumaktır.

“Astrolojinin anaerkiden ayrıldığı yerler var mı?” sorusunun yanıtı ise büyük bir “evet”dir. Astroloji, yaygın şekli ile tıpkı Tarot gibi bütünü ile ataerkildir. Örneğin dünyamıza hayat veren Güneş astrolojide sadece erkekleri, geceleri (karanlıkta) çıkan ve gizemli denilen Ay kadınları sembolize eder. Yaşamı var eden bir gücün bir cinsin tekeline verilmesi -bu cins kadın olsa bile- ürkütücü bir hatadır. Diğer yandan burç polaritesinde pozitif niteliklerin “erkeksi”, negatif niteliklerin “kadınsı” olarak yorumlanması gerçekten acınacak bir durumdur. Erkekleri “aktif, dışa dönük, yaratıcı, yürekli” sınıfa (pozitif polaritye); kadınları “sessiz, utangaç, içe kapalı, pasif” sınıfa (negatif polaritye) sokmak, art niyet ya da “korkulan odağı sınırlama” çabasından başka nasıl açıklanır anlamak zor.

Ayrıca gelecek aylarda sitemizde yayınlanacak olan ve feministik içeriği bulunan- Dark Moon Lilith noktası tamamen Yahudi ezoterizmi (yani Tevrat) kaynaklıdır. Tevrat ise tanrısal bir kelam değildir, Kuran gibi vahiy ile yazılmamıştır. Traji-komik olan ise Lilith’i kendini “feminist” olarak niteleyen astrologların bile Tevrat’ta yazdığı şekli ile -anlatılanların gerçekliğinden en küçük kuşku duymadan- aynen kabullenmeleridir. Yani erkek astrologları geçin, feminist astrologların "bile" Lilith’in -kimse kusura bakasın biraz kaba olacak ama- "haham palavrası" kimliğini 1/1 benimsendikten sonra bu gülünç kimlik üzerine -o kimliği aklamak adına- feminist yorumlar yapmaları gerçekten üzücüdür.

(Astroloji eğitimimizde ise temelde geleneksel bigileri aktarmak kadar, kendi görüşümüz olan düşüncelere az da olsa yer verilmektedir.)

8 Şubat 2018
Astroloji, kuantum ve gizem
astrolojik haritaya neden inanmıyorsunuz?

YANIT
İnanmıyor değilim. İnanmasam çok yakın gelecekte tanıtılacak Astroloji Eğitimi verecek olmam. Ben sadece "Gelecek ile ilgili kararları SADECE haritaya bakarak vermek doğru değildir" diyorum.

Gelecek, hatta kader, kesin çizgilerle belirli olmadığı için, harita kesin yanıtlar veremez. Harita -adı üzerinde- bir HARİTADIR. O sadece definelerin, ejder saldırıları olabilecek bölgelerin, güç verici iksirlerin, gizli silahların bulunduğu yerleri -yani ülkenizi- gösterir. Harita, sizin o yollardan geçip geçmeyeceğinizi bilemez. Ancak iyi bir astrolog o haritaya bakarak kişinin o yollardan geçme potansiyelini (yani geçip geçememe olasılığını) kestirebilir.

Astroloji çağdaş astrologlar tarafından bilim kapsamına alınmaya gayret ediliyorsa da, astrolojik haritalarda açıklanamayan, yani uncanny bir yan vardır... çünkü kader değişince harita da değişmektedir! Yani harita asla kesin sonuçları söylememektedir.

İnanılması güç olsa da -kendi haritam ve çok yakınım olan kişilerin haritası dahil- pek çok kişinin haritalarının değiştiğini müşahede etmişimdir. Bir yeni sistem bulunur, yapılan basit bir hata fark edilir, gözden kaçan bir nokta göze batar, bilgisayar çöküp ve yedeklenmemiş haritalar yok olduğu için yeniden çıkartılmak zorunda kalınır... ve bir bakılır... harita değişmiştir!

Bu konuda bir anımı aktarmak isterim. 40 yıl kadar önce hem bir satanist, hem de maço denilebilecek bir erkektim. Maçolar benim gibi midir? Kimsenin günahını almak istemem, olmayabilirler. Ben kendimden söz edeyim: Erkeklerin kadınlardan “üstün” olduklarına inanırdım. O zamanlar bir dergide köşe yazarıydım ve küçük bir şöhretim vardı.

Gün geldi, bir mesih çıktı ortaya ve aynı dergide yazmakta olan ben dahil üç kişi hakkında kehanetlerde bulundu. Sözleri hepimizi çileden çıkartacak gibiydi. Benim için “O aslında kadınlara çok yakın, kabul edemiyor” mealinden laflar etti. Çok uzun zamandır öfkelenmediğim kadar öfkelendim. Eve döndüm, astrolog olan eşime (ki, benden çok daha yetenekli olduğunu eklemem gerek) olanları anlattım. Eşimle birbirimizi çok, ama çok sevsek de benden çekinirdi. Sözlerimi duyunca yüzünde her zamankinden fazla kaygı ifadesi ile bir süre sustu; sonra çok büyük çekingenlikle: “Belki de tamamen yanlış değildir adamın dedikleri” diye mırıldandı. “Ne demek istiyorsun?” diye sordum; “Korkma, rahat konuş!..”

Bir süre ne yapacağına karar vermedi; sonunda -söylemek istedikleri çok önemli olduğu zamanlardaki- kararlı ifadesini takındı ve “Senin Ay’ın Terazi bucunda, hem de full pozitif aspect; ama 12. evde ve (söylediği diğer sözleri aktarmak istemiyorum). Bu yüzden bence o yanın var, ama gölgede kalıyor!” diye konuştu.

O anda bir alev seli beynime doldu. Ben? Kadınlarla eşgüdüm içinde olmak? Onlarla eşit durmak? Bu sorular alev selini beynimden kanıma akıttı ve refleksif bir hareketle karıma vurdum.

Böyle bir konumdaydım her şeyimi yitirmeden önce.

Bu olaydan sonra uzunca bir zaman geçti. Eşimi kaybettim. Majiden ve satanizmden imtina ettim. Kendimi toparlamak için çok acı çektim; ama sonunda bazı şeyleri başardım. BU değişimimde yeni inancımın, anaerkil ezoterizmin etkisi büyüktü. Sayfalar boyunca, bıkıp usanmadan, arkadaşlarımın işler kaldığı için “kısa yaz” uyarıları ile boğuşmayı göze alarak sizlere yansıtmaya çalıştığım bilgileri o süreçte elde etmekteydim.

Gün geldi; bazı kaynaklardan doğum saatim hakkında değişik bilgiler aldım. Kaynak güvenilirdi, ama fark önemsizdi. Yine de yeni baştan horoscope çıkarttım... ve gördüm ki ayım 12. evden 1. eve gelmişti. Yani kadınlığı sembolize eden Ay artık kişiliğime direkt olarak yakındı.

İşin gizem ve anı yanını bir kenara bırakayım ve yere biraz daha sağlam basarak konuşmayı sürdüreyim...

Kişisel olarak kuantum mekaniğine büyük saygım olduğu için öncelikle neye inanılırsa onun olduğunu biliyor, bu konuda eğitim veriyorum. Bu yüzden tüm astrolog ve astroloji öğrencilerine çağrı yapıyorum: Horoscope, eğer elinizde geleceği okumak adına duruyorsa lütfen aklınızdan "bakışın dalga fonksiyonunu çöktürdüğü" (hayat felsefesinin [örneğin -kabaca- iyimser, ya da kötümser olmanın] kaderi yarattığı) gerçeğini çıkartmayın ve haritaya pozitif eğilimle bakın.

Bunu başarabilirseniz elinizde geleceği gösteren bir kristal küre değil, geleceğin ana çizgilerini çeken bir tılsım tutmakta olduğunuzu kısa sürede anlayacaksınız.

29 Ocak 2018
Ay düğümleri
14 yasimdan beri kendimi gelistirdim, suan temel sevide astroloji bildigimi rahatlikla söyleyebilirim. bu tür konularda yazilar yazmak arastirmak ya da astrolog olmayi falan da düsündüm fakat kendi dogum haritama baktigim zaman güney ay dügümümün kova burcunda oldugunu görüyorum. belki de küçüklügümden beri bu konulara ilgili olmam, bazi gezegenlerimin ve özellikle güney dügümümün kova burcunda olmasindandi. fakat ben kuzey ay dügümü aslanda olan biri olarak çok korkuyorum ileride mutsuz olmaktan. nasil bir insan olmaliyim, ne tür yeteneklerim var, hangi meslegi secmeliyim.

YANIT
Yakın gelecekte on-line olacak Astroloji Eğitimi hazırlamaktayız. Buna rağmen astroloji hakkında bazı aykırı laflar ederek yaptıklarım ile az da olsa çelişeyim ve size şunu söyleyeyim: “Astroloji saçma sapan bir konu asla olmasa da, daha çok hoşça vakit geçirmek için kullanılabilecek (yani temel belirleyici şeklinde kullanılması hatalı sayılabilecek) bir ilimdir.”

Astroloji sitemizde -şu anda yayınlanmakta olan- “Erkeklere Tüyolar” dizisi sona erince Ay düğümleri (Nodes) konusunda bir yeni dizi başlayacak. İzninizle bu konuyu o zaman konuşalım. Eğitim (ve de ilgili bölüm) başladıktan sonra astroloji hakkındaki sorularınızı sevinerek yanıtlayacağım.

Ancak yine de sorunuzu yanıtsız bırakmayayım ve astroloji konusunda bilgili olduğunuzu söylediğiniz için biraz teknik konuşayım:

Meslek adına Node’ları fazla dikkate almayın, klasik anlayıştaki gibi sadece MC’ye bakmayın; Asc ve özburç ile ayrı ayrı MC sentezi yapın.

Ayrıca Arap noktalarına inanıyorsanız (ki, biz kullanıyor ve öneriyoruz) “Asc + Moon - Saturn” ve “Asc + Mercury - Venus” yönlendirici olabilir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

14 Aralık 2017
Kategori: ASTROLOJİ
Astrolojiye ilgisizsiniz
sizin burçlar konusunda pek ilgilenmediginizi görüyorum. nedenini ögrenebilir miyim? burçlar konusunda yaziyor olsaydiniz sanirim su anki takipçi sayinizi ikiye katlardiniz. televizyonlarda sizi görebilirdik bence :) tesekkürler, kolay gelsin :)

YANIT
10 yıl kadar önce kuantum mekaniği ile tanıştıktan sonra kehanet sanatlarında “gerçeğin bakıcı tarafından görülmediği, yazıldığı” noktasına geldim... ve Tarot’a tamamen son verdim; Göz Okuma’yı sınırlı tutmaya özen gösterdim.

Astroloji ise hem kehanete dayalı, hem de baştan sonra hatalarla dolu bir alan. Örneğin kimse (ekinoks “kaydığı” için) sandığı burçta değil; bu bilimsel bir gerçek. BU yüzden uzun yıllar astroloji ile arama mesafe koydum.

Ancak zaman içinde birçok kişiden (öğrencilerim, dostlarım, sitemin adminleri vb.) öylesine yoğun bir talep geldi ki, kararımı bir kez daha değerlendirdim ve “astrolojik kehanetlerin nasıl doğru çıktığı” sorusunu kuantum mekaniği temelinde açıklamak kaydı ile, ayrıca bildiklerim bazında -kendimce gördüğüm hataları- düzeltme gayreti ile bir kez daha alana girmeye karar verdim.

Sonuç olarak bir Astroloji Bölümü açtık ve genelde “hoşa gideceğine” inandığımız bilgileri aktararak başladık. Zaman içinde daha köklü bir eğitim vermeyi planlıyoruz.

Bizler, özellikle de ben, tanınmak değil, tanınmamak için çaba sarfeden kimseleriz; çünkü yaygın olarak yaşanan kültür ve yaşamın içinde yer almak istemiyoruz. Biz, sahip olduklarımızı (bildiklerimizi) yere bırakır, ilerleriz. Tanıtım, doğal enerjiler tarafından yapılır; ihtiyacı olan bulur, alır, beğenirse cebine koyar, beğenmezse olduğu yerde bırakır ve o da ilerler.


ANA SAYFA    |    Sorular    |    Astroloji    |    Kuantum    |    Makaleler    |    Filmlerimiz    |    İletişim

Dizayn: JANUS722.com    |    © 2015 -